Terör Nedeniyle Rötar Tazminatı

AnasayfaTEROR NEDENİYLE RÖTAR

Uçuş gecikmesi veya iptali terör tehditlerinden veya terör saldırısından kaynaklandığında, bir yolcu olarak mali tazminat alma hakkına sahip değilsiniz. Normal koşullarda, havayolu şirketi gecikme sebebine sorumlu olursa o zaman yolcular tazminat alma hakkına sahiptir. Fırtına, terör veya grev durumunda havayolu sorumlu tutulamaz

Terör Durumunda Yolcu Hakları

  • Terör durumunda yolcuların tazminata hakkı yoktur, çünkü terör, havayolu şirketlerinin kontrolü dışında olağanüstü bir durum olarak değerlendirilir.
  • Nasıl hareket etmeniz gerektiğini ve evinize ne kadar çabuk gidebileceğinizi öğrenmek için lütfen seyahat acentesi ve / veya havayolu şirketi ile en kısa sürede irtibata geçin.
  • Biletiniz aynı veya başka havayoluyla bir sonraki uygun uçuşa alınarak varış noktasına gidebilirsiniz. Ayrıca bilet parasının iadesini de seçebilirsiniz.
  • 2 saat gecikmeden sonra ücretsiz internet ve telefon görüşmeleri, yiyecek ve içecek alma hakkına da sahipsiniz. Eğer gecikme konaklamayı gerektiriyorsa, ayrıca bir otel konaklama hakkınız da vardır.
  • Eğer yiyecek, içecek veya otel konaklama teklifinde bulunmazsanız ve bu hizmetler için ödeme yaparsanız, masraflarınızı iade almanıza yardımcı olması için makbuzlarınızı saklamayı unutmayın.
  • Uçuşunuz iptal olsa bile, havayolu şirketi aksini bildirmediği sürece kalkıştan önce havaalanında olmanız gerekmektedir.
  • Daha yüksek terör riski olan ülkelere seyahat ederken, siyasi meclisler ve gösterilerden uzak durmanız gerekiyor. Ayrıca, birçok insanın toplandığı yerlerden mümkün olduğu kadar uzak durmanız gerekir.

Dışişleri Bakanlığı Seyahat Rehberi

Yolcuları düzenli olarak güncellenen Dışişleri Bakanlığı Seyahat Rehberi'ne yönlendiriyoruz. Ziyaret etmek istediğiniz ülkenin seyahat rehberini okumanızı öneriyoruz, seyahat rehberindeki ve diğer kaynaklardaki bilgileri (örnek: diğer ülkelerin dışişleri bakanlıklarının seyahat rehberleri) takip etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Dışişleri Bakanlığı seyahat rehberleri yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yalnız siz takip etmek isteyip istemediğinize karar verirsiniz..

Terör nedeniyle yaşanan rötarlarda uçuş haklarınızdan emin değilseniz Flycancel ile iletişime geçebilirsiniz.

Tazminat Başvurusu