Teknik Problemler Durumunda Uçuş Tazminatı

AnasayfaTEKNİK PROBLEMLER

Teknik problemler ve sorunlar nedeniyle her yıl birçok uçuş iptal ediliyor veya gecikiyor. Teknik problemler nedeniyle uçuş kalkamıyor ise bu durum havayolu şirketinin mesuliyetidir ve bu nedenle bu durumlarda mali tazminat alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Eğer gecikme veya iptal sebebi teknik problem olursa, bu durum havayolu şirketinin mesuliyetidir ve dolayısıyla siz de tazminat alma hakkına sahipsiniz. Gecikme fırtınalar, terör veya işçi grevlerinden kaynaklanmıyorsa tazminat hakkınız alınabilir. Teknik sorunlardan dolayı uçuş gecikmeleri ve iptallerinde 100% tazminat alabilirsiniz.

Son varış noktanıza varışınız 3 saatten fazla gecikirse tazminat hakkına sahip olabileceğinizi lütfen unutmayın. Talep edilecek tutar hem yerli hem uluslararası uçuşlar için başlangıç ve varış noktaları arasındaki mesafeye bağlıdır.

Biletimi değiştirebilir veya ödeme iadesini alabilir miyim?

Teknik problemler nedeniyle uçuşunuz iptal edildiğinde, havayolu şirketi normalde size bir sonraki mevcut uçuşa biletinizi sunar. Uçuş iptal edildiğinde veya en az 5 saat geciktiğinde, paranızı geri almayı da seçebilirsiniz.

Uçuş, teknik sorunlar nedeniyle iptal edildiyse ve makul bir süre içinde size yeni bir bilet sunulmuyorsa, Flycancel yeni bilet parasını iade etmenize yardımcı olabilir.

2 saat gecikmeden sonra yiyecek ve içecek hakkına, gecikme birkaç gün sürerse ücretsiz konaklama hakkına da sahip olacaksınız. Bu hizmetler sizlere sunulmazsa ve gecikme nedeniyle oluşan masraflarınız için ödeme yapmış olsanız, makbuzlarınızı Flycancel'e gönderin ve biz masraflarınızı iade etmenize yardımcı olacağız.

Flycancel'in tecrübesine göre gerçek neden teknik problem olmasına rağmen, çoğu zaman havayolu şirketleri gecikme ve iptallerinin nedenini kötü hava şartları olduğunu söylüyorlar. Bu sebeple hakkınız olmadığını bildirilmiş olsanız bile tazminat alma hakkınız olabilir. 3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın.

AB (İsviçre, Norveç ve İzlanda dahil olmak üzere) dışında diğer kuralların uygulandığını lütfen unutmayın. Teknik problemler durumunda uçuş haklarınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, Flycancel ile iletişime geçebilirsiniz.

Tazminat Başvurusu