Is Your KLM Flight Delayed or Cancelled?

AnasayfaKLM

KLM, Royal Dutch Airlines olarak da bilinen Hollanda havayolu şirketidir. KLM dünyanın dört yanında 140'dan fazla varış noktasına uçuyor ve Air France-KLM Grubunun bir parçasıdır. Havayolu şirketinin yıllık yolcu sayısı 30 milyonu aşıyor.

Dünyanın en eski havayolu şirketi olan KLM, Kopenhag Havalimanından yılda 500.000 yolcu taşıyor ve haftalık 42 Kastrup kalkışına sahiptir. Bu durum KLM'yi Danimarka'daki en çok kullanılan havayolu şirketleri arasında yedinci sıraya taşıyor.

KLM Uçuşunuz Ertelendi veya İptal mi Edildi?

KLM uçuşunuz ertelenir veya iptal edilirse kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Bununla birlikte tazminat hakkının bulunması için birkaç koşul vardır. KLM uçuşunuz en az 3 saat gecikmeli veya tamamen iptal edilmiş olmalıdır. KLM uçuşunuza alınmama durumunda da tazminat alma hakkına sahipsiniz.

Tazminat alma hakkı, AB'nin 261/2004 sayılı kanunu ile sağlanmaktadır. Kanun AB devletleri (İsviçre, Norveç, İzlanda dahil olmak üzere) ve bu ülkelere ait havayolu şirketleri ile yapılan yolculuklar için geçerlidir.

Hollanda bu derneğin bir parçası olduğundan, KLM ile yaptığınız uçuş için 600€'ya kadar tazminat alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Geciken veya İptal Olan KLM Uçuşunuz İçin Tazminat Alın

AB kanununa esasen KLM gecikme veya iptallerden sorumlu oldukları takdirde kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat ödemek zorundadır. Uçuş gecikmesi veya iptalinden sorumlu olmadıklarını kanıtlamak KLM'nin görevidir.

KLM tazminat ödememek için gecikme veya iptal konusunda kendisinin sorumlu olmadığını iddia edebilir. Bu gibi durumlarda Flycancel son kararı almak için yetkili kuruma başvuruda bulunmaktadır.

Yetkili kurum KLM'nin gecikme veya iptallerden sorumlu olduğuna karar verdiği takdirde dava kesinleşmiş sayılır ve yolculara kişi başı 600 €'ya kadar tazminat ödenmektedir.

Geciken veya İptal Olan KLM Uçuşunuz için Başvuru Yapın!

KLM’a karşı işleme başlamak oldukça kolaydır. Sadece www.flycancel.com adresine tıklamanız gerekiyor. Burada ön sayfadaki formu doldurup biletinizin kopyasını bize gönderebilirsiniz.

Biletinizi bulamadıysanız, umudunuzu kaybetmeyin. Seyahat acentenize veya KLM'e başvurarak biletinizin kopyasını alabilirsiniz. KLM ile 3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın.

Talep edilecek tutar yerli veya uluslararası uçuş olup olmadığına, başlangıç ve varış noktaları arasındaki mesafeye bağlıdır.

Tazminat Başvurusu