İflas Durumunda Tazminat Hakkı

ANASAYFAİFLAS DURUMU

İflas durumunda yolcu haklarınız hangileridir? Havayolu şirketi iflas etmişse, biletinizi her zaman iade etmeye veya yeni bir yolculuk almaya hakkına sahipsiniz. 2015'ten bugüne Danimarka havaalanlarındaki uçuşların tümünde zorunlu olarak bir iflas sigortalama yükümlülüğü bulunmaktadır.

İflas Sigortası

2015'ten bugüne Danimarka havaalanlarındaki uçuşların tümünde zorunlu olarak bir iflas sigortalama yükümlülüğü bulunmaktadır. Havayolu iflas ettiyse, biletinizi geri ödeme talebinde bulunabilir veya yeni bir yolculuk isteyebilirsiniz.

İflas sigortası uçuş biletinizin fiyatına dahildir ve bu uçak şirketlerinden direkt satın alınan biletlerde de geçerlidir. İflas sigortası yolcunun dünyanın herhangi bir yerinde bulunduğunda ve Danimarka havaalanına bileti olduğunda evine ulaşmasını sağlar.

Danimarka Seyahat Acentesinden Bilet

Bir Danimarka seyahat acentesinden bir uçak bileti satın aldıysanız, seyahat acentesi rezervasyon değişikliği işlemlerini düzenlemelidir. Tatilde olduğunuzda sizi geçerli yeni bir kalkışa almak mümkün değilse, havayolu şirketi veya seyahat acentesi sizi eve götürecek veya biletinizi iade edecektir.

Rezervasyon değişikliği nedeniyle daha geç eve geldiğiniz durumda havayolu şirketi veya seyahat acentesi konaklama, yemek ve tazminat da sağlamalıdır. Talebiniz havayolu şirketi veya seyahat acentesi tarafından reddedilirse, Flycancel'e her zaman başvurabilirsiniz.

Bilet Seyahat Paketinin Bir Parçası Olduğunda

Danimarkalı bir seyahat acentesinden seyahat paketi (örnek: uçuş ve otel konaklaması) satın aldıysanız ve havayolu iflas ederse, seyahat acentesi size başka havayolu şirketle bir uçuş ayarlamalı veya tüm seyahat paketi için parayı size iade etmelidir.

Havayolu şirketi iflas nedeniyle seyahat başlamadan önce tatilinizi tamamen iptal ederse, makul bir tazminat alabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda Seyahat Paket Kurumu'na itiraz edebilirsiniz. Yardım için Flycancel ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilet Uluslararası Ödeme Kartıyla Satın Alınmış mı?

Biletinizi Visa, Mastercard, American Express veya Maestro gibi uluslararası bir ödeme kartıyla satın aldıysanız, kaybınız banka tarafından karşılanacaktır.

Bir tazminat talebinde bulunmak için kart sunan tarafa, çoğu zaman bankanıza başvurmalısınız. Anlaşmazlık yaşadığın halde kart düzenleyicisi bir banka olduğunda Ulusal Temyiz Kurumu'na, ve kart düzenleyicisi bir banka olmadığında Tüketici Şikayet Kurumu'na itirazda bulunabilirsiniz.

Tazminat Başvurusu