Grev Durumlarında Rötar Tazminatı

AnasayfaGREV DURUMUNDA RÖTAR

Maalesef havayolu şirketleri içindeki grevler ve emek çatışmaları hava yolcularını her yıl etkileyen konulardır. Grevler ve çalışma gecikmeleri nedeniyle bir uçuş iptal edildiğinde bu durum varış noktalarına zamanında gelmeyen yolcularla sonuçlanır. Uçuş grev veya iş çatışması nedeniyle iptal edilir veya ertelenirse, yolcular onlara yardımcı olacak birkaç haklara sahip olur.

Grev Durumunda Sizin Yolcu Haklarınız

Uçuşunuz bir grev nedeniyle ertelenmiş veya iptal edilmişse talep edebileceğiniz birkaç hakkınız var. Lütfen buraya bakın ve grev nedeniyle uçuş ertelendiğinde veya iptal edildiğinde neyi talep edebileceğinizi görün.

  • Uçuşunuz grev nedeniyle iptal edildiğinde, havayolu şirketi size bir sonraki mevcut uçuşa bilet sunmak zorundadır.
  • Makul bir süre içinde yeni bir kalkış önerilmiyorsa ve kendiniz yeni bilet aldıysanız, Flycancel yeni bileti iade etmenize yardımcı olabilir.
  • Uçuş iptal edildiğinde veya en az 5 saat geciktiğinde biletinizi iade etmeyi de seçebilirsiniz.
  • 2 saat gecikmeden sonra, ücretsiz internet ve telefon görüşmeleri, yiyecek ve içecek alma hakkına da sahipsiniz. Eğer gecikme konaklamayı gerektiriyorsa, ayrıca bir otel konaklama hakkı da vardır.
  • Eğer yiyecek, içecek veya otel konaklama teklifinde bulunmazsanız ve bu hizmetler için ödeme yaparsanız, masraflarınızı iade almanıza yardımcı olması için makbuzlarınızı saklamayı unutmayın.

Havayolu Şirketi Grev Yaparsa?

  • Grev ilan edildiğinde bu durum sizi nasıl etkilediği hakkında bilgi almak için havayolu şirketine başvurabilirsiniz.
  • Bir grev varsa, havaalanı veya havayolu web sitesini ve haberleri izleyerek durumdan haberdar olun.
  • Grev olsa bile, havayolu şirketi aksini bildirmediği sürece kalkıştan önce havaalanında olmanız gerekmektedir.
  • Havayolu şirketine veya seyahat acentesine mümkün olan en kısa sürede başvurmanız, yeni bir bilet almak veya eskisinin iade olunmasını istediğinizi bilgilendirmeniz gerekir.

Grev Durumunda Maddi Tazminat Uygulanmaz

AB'deki veya Avrupa havayollarıyla yaşanan uçuş gecikmeleri veya iptallerde genelde Flycancel ile başvurabileceğiniz bir maddi tazminat hakkınız vardır. Bununla birlikte uçuşunuz grev, fırtına veya savaş / terör yüzünden ertelendiğinde veya geciktirildiğinde tazminat alma hakkınız geçerli değildir. Bu durumlar havayolu şirketinin kontrolü dışında olan olağanüstü koşullar olarak kabul edilir ve bu nedenle tazminat alma hakkınız yoktur.

Grev durumunda daha fazla bilgi için havayolu şirketi ile irtibata geçip rezervasyon değişimi veya bilet iadesini isteyebilirsiniz.

Tazminat Başvurusu