Rötar Yapan veya İptal Olan Pegasus Uçuşu

AnasayfaPEGASUS AIRLINES

Yıllık 22 milyondan fazla yolcunu dünyanın 103 noktasına ulaştıran Pegasus Havayolları hesaplı seyahatleri ile tanınmaktadır. Güney ve güneşli Türkiye'ye yolculuk yapılırken Pegasus Havayolları uygun fiyatlar nedeniyle Danimarka'da en çok kullanılan havayolu şirketlerinden biridir.

Geciken veya İptal Edilen Pegasus Uçağı İçin Tazminat Koşulları

Pegasus Havayollarını kullanırken yolcular genelde uçuş iptallerine ve gecikmelere maruz kalmaktadırlar. Bu durumlarda yolcuların kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat alma fırsatları olabilir.

AB'nin 261/2004 sayılı kanununa göre uçuşunuz iptal edildiyse, en az 3 saat gecikme yaşadınızsa veya uçuşa alınmadınızsa tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Kanun AB devletleri (İsviçre, Norveç, İzlanda dahil olmak üzere) ve bu ülkelere ait havayolu şirketleri ile yapılan yolculuklar için geçerlidir.

Dolayısıyla, Türkiye'den seyahat ederken kanunlar daha farklıdırlar. Danimarka (veya başka bir AB ülkesinden) Türkiye'ye giderken, yukarıda belirtilen kurallar uygulanır. Bununla birlikte, Pegasus Havayolları ile Türkiye'den seyahat ederseniz, Türkiye kanunu geçerlidir.

Kanuna esasen tazminat almak için en az 7.5 saat geciktirilmeniz gerekir. 7.5 saatlik kuralda transferleri olan uçuşlar istisnadırlar. İlk uçuşunuz geç kaldıysa ve bir sonraki bağlantı uçuşunuzu kaçırdınızsa tazminat hakkı kazanabilirsiniz.

Geciken veya İptal Olan Pegasus Uçuşunuz İçin Tazminat Alın

Pegasus’un uçuş gecikmesinden veya iptalinden sorumlu olduklarını kabul ettikleri durumda tazminat ödemesinde bir sorun yaşanmıyor. Ancak sorun Pegasus'un uçuş kesintisi sorumluluğunu kabul etmesidir. Flycancel Pegasus Havayolları gibi diğer havayolu şirketlerinden de yolcular için tazminat almaya çalışıyor. Örnek olarak SAS havayolları ile karşılaştırıldığında, Pegasus ve Türk Hava Yolları işlemleri daha fazla evrak gerektiriyor.

Pegasus Havayollarına karşı bir işleme başlamak için, yolcunun pasaportunun ve bilet veya rezervasyonun kopyaları eklenmelidir. Biletinizi bulamadıysanız, umudunuzu kaybetmeyin. Seyahat acentenize veya Pegasus 'a başvurarak biletinizin kopyasını alabilirsiniz. Pegasus ile 3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın.

Geciken veya İptal Olan Pegasus Uçuşunuz için Başvuru Yapın!

Flycancel ile uçuş gecikmesi veya iptali için Pegasus'tan tazminat hakkınızı isteyebilirsiniz. Pegasus’a karşı işleme başlamak oldukça kolaydır. Sadece www.flycancel.com adresine tıklamanız gerekiyor. Burada ön sayfadaki formu doldurup biletinizin kopyasını bize gönderebilirsiniz.

İlk önce ekibimiz dosyanızı araştırır ve tazminat hakkınızı değerlendirir. Ardından şirketimiz sizinle irtibata geçip genel olarak dosyanın durumu konusunda sizi detaylı şekilde bilgilendirir. Talep edilecek tutar yerli veya uluslararası uçuş olup olmadığına, başlangıç ve varış noktaları arasındaki mesafeye bağlıdır.

Tazminat Başvurusu