Rötar Yapan veya İptal Olan Norwegian Uçuşu

AnasayfaNORWEGIAN AIRLINES

Norwegian Air Shuttle Norveç'te hesaplı bir havayolu şirketi olarak, 2002 yılında "herkes için ekonomik fiyatlar" vizyonuyla kurulmuştur. Danimarka'nın en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden biri olan Norwegian dünya çapında 130 varış noktasına 400 uçuş gerçekleştiriyor.

Yolculuğunuz Norwegian'la olduğu durumda ve uçuşunuz ertelendiğinde veya iptal edildiğinde, kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat hakkınız olabilir.

Norwegian Uçuşunuz Ertelendi veya İptal mi Edildi?

Her yıl birçok Danimarkalı yolcu Norwegian havayollarıyla seyahat etmektedir. Aslında, havayolu şirketi SAS ile birlikte Danimarka'da en çok kullanılan havayollarından biridir. Bu nedenle, istatistiklere göre havayolu şirketinin oldukça yüksek gecikme ve iptal oranı vardır.

Kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat hakkınız olabilir. Bu tazminatı kazanma şartı uçuşunuzun en az 3 saat geciktirilmesi veya iptal edilmesidir. Eğer bir Norwegian uçuşuna alınmadınızsa da tazminat alma hakkınız olabilir.

AB'nin 261/2004 sayılı kanununa esasen uçuşunuz iptal edilirse, en az 3 saat gecikirse veya Norwegian uçuşuna alınmadınızsa tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Bu tazminat hakkı AB'nin 261/2004 sayılı kanunu ile sağlanmaktadır. Kanun AB devletleri (İsviçre, Norveç, İzlanda dahil olmak üzere) ve bu ülkelere ait havayolu şirketleri ile yapılan yolculuklar için geçerlidir.

Norwegian bir Norveç havayolu şirketi olduğundan, uçuşunuz 3 saatten fazla gecikirse veya iptal edilirse tazminat alma hakkınız olabilir.

Geciken veya İptal Olan Norwegian Uçuşunuz İçin Tazminat Alın

Uçuşunuz iptal edildiğinde, geciktiğinde veya uçuşa alınmadığınızda Norwegian'a karşı bir işlemde bulunmak oldukça kolaydır. Örnek olarak, Pegasus Havayolları ve Primera Air ile karşılaştırıldığında Norwegian havayolları ile bir işlem yapmak daha kolaydır.

Şikayet süreci genelde oldukça kısadır ve davayı başlatmak için Norwegian havayollarından aldığınız bilet veya rezervasyonunuzun kopyasına ihtiyacınız vardır. Biletinizi bulamadıysanız, umudunuzu kaybetmeyin. Seyahat acentenize veya Norwegian 'a başvurarak biletinizin kopyasını alabilirsiniz.

Norwegian ile 3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın. İptal edilmiş veya gecikmiş Norwegian uçuşunuz için nasıl tazminat başvurusunda bulunacağınızı öğrenmek için lütfen aşağıya bakın.

Geciken veya İptal Olan Norwegian Uçuşunuz için Başvuru Yapın!

Norwegian’a karşı işleme başlamak oldukça kolaydır. Sadece www.flycancel.com adresine tıklamanız gerekiyor. Burada ön sayfadaki formu doldurup biletinizin kopyasını bize gönderebilirsiniz.

Biletinizi bulamadıysanız, umudunuzu kaybetmeyin. Seyahat acentenize veya Norwegian 'a başvurarak biletinizin kopyasını alabilirsiniz. Norwegian ile 3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın.

Talep edilecek tutar yerli veya uluslararası uçuş olup olmadığına, başlangıç ve varış noktaları arasındaki mesafeye bağlıdır.

Tazminat Başvurusu