Finnair uçuşunuz ertelendi veya iptal mi edildi?

Finlandiya devletine ait olan Finnair havayolu şirketi, Finlandiya'nın coğrafi konumundan Avrupa ve Asya arasında seyahat eden önde gelen havayolu şirketlerinden biri olmaya çalışıyor. Havayolu şirketinin 1923'ten başlayan büyük bir geçmişi var.

İstatistiklere göre Egzotik Asya'ya giderken İskandinav yolcuların yarısından fazlasının Finnair kullandığını göstermektedir. Kopenhag’dan yılda yaklaşık 400 bin yolcu Finnair ile seyahat ediyor. Havayolu şirketinin Kopenhag Havaalanı'ndan haftalık 26 kalkışı var.

Finnair ile geç mi kaldınız? Siz tazminat alabilirsiniz

Bazen uçuşlar geciktirilir veya iptal edilir, Finnair uçuşları ile de aynısı yaşanıyor. Finnair uçuşunuz ertelenir veya iptal edilirse kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Bununla birlikte, tazminat hakkının bulunması için birkaç koşul vardır. Finnair uçuşunuz en az 3 saat gecikmeli veya tamamen iptal edilmiş olmalıdır. Finnair uçuşunuza alınmama durumunda da tazminat alma hakkına sahipsiniz.

Tazminat alma hakkı, AB'nin 261/2004 sayılı kanunu ile sağlanmaktadır. Kanun AB devletleri (İsviçre, Norveç, İzlanda dahil olmak üzere) ve bu ülkelere ait havayolu şirketleri ile yapılan yolculuklar için geçerlidir.

Gecikmeli veya iptal edilen Finnair uçuşu

Finnair uçuşunuz Finnair sorumluluğu nedeniyle ertelenir veya iptal edilirse, tazminat alma hakkınız olabilir. Uçuşunuzun gecikmesi veya iptali terör, savaş, olağanüstü yol koşulları, doğal felaketler veya grev gibi olağanüstü koşullardan kaynaklanmıyorsa yolcuların tazminat hakkı bulunmaktadır.

Kanuna esasen Finnair gecikmeler ve iptaller için havayolu şirketinin uçuş bozulmasında sorumlu olmadığını belirten bir kanıt sunmak zorundadır.

Finnair tazminat ödememek için gecikme veya iptal konusunda kendisinin sorumlu olmadığını iddia edebilir. Bu gibi durumlarda Flycancel son kararı almak için yetkili kuruma başvuruda bulunmaktadır.

Yetkili kurum Finnair 'in gecikme veya iptallerden sorumlu olduğuna karar verdiği takdirde dava kesinleşmiş sayılır ve yolculara kişi başı 600 €'ya kadar tazminat ödenmektedir.

Finnair gecikmesi veya iptali için tazminat başvurusunda şimdi bulunun!

Flycancel ile uçuş gecikmesi veya iptali için Finnair'den tazminat hakkınızı isteyebilirsiniz. Finnair’a karşı işleme başlamak oldukça kolaydır. Sadece www.flycancel.com adresine tıklamanız gerekiyor. Burada ön sayfadaki formu doldurup biletinizin kopyasını bize gönderebilirsiniz.

Biletinizi bulamadıysanız, umudunuzu kaybetmeyin. Seyahat acentenize veya Finnair'e başvurarak biletinizin kopyasını alabilirsiniz. Finnair ile 3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın.

Talep edilecek tutar yerli veya uluslararası uçuş olup olmadığına, başlangıç ve varış noktaları arasındaki mesafeye bağlıdır.

  • İç hat uçuşlarda 100 Euro tazminat alma hakkına sahipsiniz.
  • 1,500 km'den az olan uluslararası uçuşlar için 250 Euro tazminat alma hakkına sahipsiniz.
  • 1,500 - 3,500 km arasındaki uluslararası uçuşlarda 400 Euro tazminat alma hakkına sahipsiniz.
  • 3,500 km'den çok olan uluslararası uçuşlarda 600 Euro tazminat alma hakkına sahipsiniz.