Rötar Yapan veya İptal Olan Easyjet Uçuşu

AnasayfaEASYJET

Easjyjet, RyanAir'den sonra Avrupa'daki ikinci en büyük hesaplı havayolu şirketidir. Havayolu şirketi 1995 yılında kurulmuştur ve yılda 132 varış noktasına uçmaktadır.

Birçok Danimarkalı yolcular uygun fiyatlarından dolayı Easyjet'i tercih ediyor. Aynı zamanda havayolu şirketi Danimarka'da en çok kullanılan üçüncü şirkettir. Easyjet Kopenhag'tan haftalık 126 kalkış gerçekleştiriyor ve her yıl 1.5 milyon yolcu taşıyor.

Easyjet Uçuşunuz Ertelendi veya İptal mi Edildi?

Bazen Easyjet yolcuları uçuşlarına alınmıyorlar, gecikmeler ve iptaller yaşıyorlar. Bu gibi durumlarda yolcular kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat alma şansına sahip olabilirler.

Her bir yolcu AB'nin 261/2004 sayılı kanununa göre yolcu hakları ile korunur. Kanuna esasen belirli koşullar altında yolcuların kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat almaya hakları olabilir.

Bu tazminat hakkının bulunması için uçuşun en az 3 saat ertelenmesi veya iptal edilmesi gerekiyor. Bir Easyjet uçuşuna alınmadınızsa bu durumda da tazminat alma hakkınız olabilir.

Kanun AB devletleri (İsviçre, Norveç, İzlanda dahil olmak üzere) ve bu ülkelere ait havayolu şirketleri ile yapılan yolculuklar için geçerlidir.

Geciken veya İptal Olan Easyjet Uçuşunuz İçin Tazminat Alın

Önceki bölümde açıklanan durumlardan birini yaşadıysanız kişi başı 600 €'ya kadar tazminat alma hakkınız olabilir. Bahsedilen koşulları yaşamış oldunuzsa, Easyjet tazminat ödemek zorundadır.

Easyjet, gecikmeye veya iptale neden olduklarını kabul ettikleri takdirde normalde sorunsuz şekilde tazminat ödüyorlar. Bazen havayolu tazminat ödemeyi reddedebilir, ancak bu gibi durumlarda Flycancel son kararı almak için yetili kurumlara başvuruda bulunmaktadır.

Yetkili kurum Easyjet 'in gecikme veya iptallerden sorumlu olduğuna karar verdiği takdirde dava kesinleşmiş sayılır ve yolculara kişi başı 600 €'ya kadar tazminat ödenmektedir

Geciken veya İptal Olan Easyjet Uçuşunuz için Başvuru Yapın!

Flycancel ile uçuş gecikmesi veya iptali için Easyjet'den tazminat hakkınızı isteyebilirsiniz. Easyjet’a karşı işleme başlamak oldukça kolaydır. Sadece www.flycancel.com adresine tıklamanız gerekiyor. Burada ön sayfadaki formu doldurup biletinizin kopyasını bize gönderebilirsiniz.

Biletinizi bulamadıysanız, umudunuzu kaybetmeyin. Seyahat acentenize veya Easyjet'e başvurarak biletinizin kopyasını alabilirsiniz. Easyjet ile 3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın.

Talep edilecek tutar yerli veya uluslararası uçuş olup olmadığına, başlangıç ve varış noktaları arasındaki mesafeye bağlıdır.

Tazminat Başvurusu