Rötar Yapan veya İptal Olan British Airways Uçuşu

AnasayfaBRITISH AIRWAYS

British Airways, 1974 yılında kurulmuş bir İngiliz havayolu şirketidir. Havayolu şirketi dünya genelinde 180'den fazla varış noktasına uçuş gerçekleştiriyor. British Airways'in görkemli bir geçmişi var, Concord tipli uçuş yapan ve sadece 4 saat içerisinde Londra'dan New York'a uçabilen iki havayolu şirketinden biri olarak anılıyor.

British Airways bir zamanlar İngiltere'nin en çok kullanılan havayolu şirketiydi, ancak şimdi Easyjet tarafından üstelendi. Aynı eğilim Danimarka'da da yaşanıyor. British Airways, Kopenhag Havalimanı'ndan yılda 50.000'den fazla yolcu taşıyor, Easyjet ise bunun üç katını gerçekleştiriyor.

British Airways Uçuşunuz Ertelendi veya İptal mi Edildi?

British Airways uçuşunuza alınmadınızsa, gecikme veya iptal yaşadınızsa, kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat alma hakkınız olabilir.

Bu tazminat hakkı AB'nin 261/2004 sayılı kanunu ile sağlanır ve size kişi başına 600 €'ya kadar tazminat alma fırsatı verir. Tazminat hakkının bulunması için uçuşun en az 3 saat ertelenmesi veya iptal edilmesi gerekiyor. Bir British Airways uçuşuna alınmadınızsa bu durumda da tazminat alma hakkınız olabilir.

Tazminat alma hakkı, AB'nin 261/2004 sayılı kanunu ile sağlanmaktadır. Kanun AB devletleri (İsviçre, Norveç, İzlanda dahil olmak üzere) ve bu ülkelere ait havayolu şirketleri ile yapılan yolculuklar için geçerlidir. İngiltere bu derneğin bir parçası olduğundan, British Airways ile yaptığınız uçuş için tazminat alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Geciken veya İptal Olan British Airways Uçuşunuz İçin Tazminat Alın

Uçuş gecikmesi veya iptali için British Airways sorumluysa, havayolu şirketi size 600 € 'ya kadar bir ücret ödemek zorundadır.

British Airways, Avrupa'daki diğer havayolu şirketleri gibi, AB'nin 261/2004 sayılı kanununa tabidir. Tek sorun British Airways'in uçuş bozulmasından sorumlu olduklarını reddetmesi ve böylece tazminat ödemeyi imtina etmesi olabilir. Bu gibi durumlarda Flycancel son kararı almak için Taşımacılık Yetkilisi’ne başvuruda bulunmaktadır.

Yetkili kurum British Airways'in gecikme veya iptalden sorumlu olduğuna karar verirse, dava kesinleşmiş sayılır ve yolculara kişi başı 600 €'ya kadar tazminat ödenmektedir.

Geciken veya İptal Olan British Airways Uçuşunuz için Başvuru Yapın!

British Airways’a karşı işleme başlamak oldukça kolaydır. Sadece www.flycancel.com adresine tıklamanız gerekiyor. Burada ön sayfadaki formu doldurup biletinizin kopyasını bize gönderebilirsiniz

Biletinizi bulamadıysanız, umudunuzu kaybetmeyin. Seyahat acentenize veya British Airways'e başvurarak biletinizin kopyasını alabilirsiniz. British Airways ile 3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın.

Talep edilecek tutar yerli veya uluslararası uçuş olup olmadığına, başlangıç ve varış noktaları arasındaki mesafeye bağlıdır.

Tazminat Başvurusu